اینترنت موبایلی سریع‌تر از وای‌ فای

کشور ایران در بین کشورهای دارای اینترنت موبایل سریع‌تری از وای‌ فای را دارد

بنا به گزارش اخیر موسسه‌ی OpenSignal، اینترنت‌ موبایلی در برخی کشورها نسبت به اینترنت وای‌فای، سرعت بیشتری دارد؛ ایران هم جزو این کشورها است.

penSignal، یک شرکت تحلیلی بزرگ و در حقیقت یک استاندارد جهانی برای اندازه‌گیری سرعت اینترنت موبایلی به‌شمار می‌آید. این موسسه با استفاده از میلیاردها عدد و رقم به‌دست‌آمده از ده‌ها میلیون گوشی هوشمند در سراسر دنیا، کیفیت شبکه‌های موبایلی را در مقیاسی بسیار بزرگ مورد تحلیل قرار می‌دهد.

اُپن سیگنال طی جدیدترین گزارش خود، اعلام کرده است که شبکه‌های موبایلی در ۳۳ کشور دنیا،‌ سرعت اینترنت بیشتری را نسبت به اتصالات وای‌فای، ارائه می‌دهند. از میان برخی از این کشورها می‌توان به استرالیا اشاره کرد؛ جایی که سرعت شبکه‌های موبایلی به‌میزان ۱۳ مگابیت بر ثانیه، سریع‌تر از وای‌فای است. همچنین، این رقم در فرانسه به ۲.۵ مگابیت بر ثانیه می‌رسد.

اینترنت موبایلی در ایران، ۸.۳ مگابیت بر ثانیه سریع‌تر از اینترنت ثابت است

در ضمن، اختلاف سرعت ارائه‌شده توسط اینترنت موبایلی نسبت به اینترنت وای‌فای در کشورهای قطر، ترکیه، مکزیک و آفریقای جنوبی، به‌ترتیب معادل ۱۱.۸، ۷.۳، ۱.۵ و ۷.۵ مگابیت بر ثانیه بوده است. در کنار این‌ها گفتنی است که میانگین سرعت اینترنت موبایلی در ایران، ۱۳.۴ مگابیت بر ثانیه و میانگین سرعت اینترنت وای‌فای، ۵.۱ مگابیت بر ثانیه اندازه‌گیری شده است؛ به‌عبارتی، اختلاف سرعت بین اینترنت موبایلی و وای‌فای در کشور ایران، ۸.۳ مگابیت بر ثانیه است.

 

مشتریان ما      


امکانسنجی
خبرنامه
با اشتراک در خبرنامه ی کهکشان همیشه از اخرین اخبار و رویداد های مهم ما با خبر خواهید شد.
پشتیبانی
بخش فروش
بخش فنی
تماس با ما
تهران-خیابان نجات الهی(ویلا)-خیابان لباف-کوچه معلم شهید-پلاک3 ساختمان پانیذ-طبقه اول-واحد4
تلفن تماس:۸۸۹۲۴۹۲۲-۸۸۹۲۵۰۶۹